Florencja Muzea

Florencja Muzea

Muzea Florencji są jedną z głównych atrakcji wraz z wieloma interesującymi bazylikami, pałacami, kościołami, misternie zdobionymi placami i posągami, mostami, fortami, fontannami i galeriami. Jeśli chcesz cieszyć się odrobiną każdego z nich, byłoby wskazane, aby wybrać najbardziej odpowiednie zakwaterowanie w centrum miasta i dobrze wyposażone w mapę miasta, a przede wszystkim rozkłady jazdy i ceny dla każdej z tych atrakcji. Jeśli potrafisz czytać z wyprzedzeniem, a nawet znaleźć przewodnik po okolicy, na pewno spodoba Ci się Muzea we Florencji.

Szczęście we wszystkich muzeach we Florencji

Piazza del Duomo

Wszyscy zaczynają od Piazza del Duomo, podziwiając pochyloną brązową kopułę. Odwiedzają katedrę, a następnie Muzeum Opery, w którym przechowywane są najcenniejsze rzeźby miasta. Możesz znaleźć narzędzia, które Brunelleschi użył do stworzenia kopuły, Pieta Michała Anioła, którą zrobił dla własnego grobu i imponujące reliefy Donatello.

 

 

 

 

pałac BargelloW pałacu Bargello z 1254 roku znajduje się Muzeum Bargello, w którym znajduje się najbardziej kompletny zbiór renesansowych rzeźb Toskanii we Włoszech. Tutaj również możesz napawać się wzrokiem pijanego «Baco» Michaela Anioła i «Dawida» Donatello.

 

 

 

 

Pałac UffiziPałac Uffizi, zaprojektowany i zbudowany przez Vasri w XVI wieku, jest jakby muzeum, ponieważ ma najważniejszą prywatną kolekcję sztuki florenckiej i włoskiej. Tylko mała wskazówka — ze względu na ogromną ilość turystów, którzy odwiedzają pałac codziennie, dobrze byłoby zarezerwować bilety przed ręką w Firenze Musei.

 

 

 

 

Muzeum ArcheologiczneNa placu Piazza della SS Annunziata znajduje się Muzeum Archeologiczne. Istnieje ogromna różnorodność posągów, figurek z brązu i marmurów od Egipcjan do Greków i Rzymian, oferując alternatywną podróż w czasie, aby poznać historię z antykami z kolekcji Medicis.

 

 

 

 

Pałac PittiPałac Pitti powinien być odwiedzany w całości, ponieważ oprócz pałacu ma także Muzeum Porcelany, Srebrne Muzeum i nowoczesne Muzeum Sztuki i Kostiumów, które warto zobaczyć.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *