Mediolan — informacja turystyczna

Mediolan - informacja turystyczna
Mediolan — informacja turystyczna

Mediolan to miasto położone w północnej części Włoch będące stolicą Lombardii. To nie tylko największy ośrodek finansowy i przemysłowy kraju, ale i centrum kulturalne, naukowe, turystyczne oraz jedna z najbardziej znaczących stolic świata mody.

plac navona w rzymie zdjęcia

plac navona zabytki

plac navona z fontanną czterech rzek


Miasto to zostało założone w czwartym weku przed nasza erą przez Celtów, a 196 roku przed nasza erą stało się częścią państwa rzymskiego. Mediolan był poza tym w latach 305-404 stolicą cesarzy zachodniorzymskich. Średniowiecze to dla tego miasta czas rozwoju pod rządami znaczących rodów arystokratycznych – Viscontich (od 1329 roku) oraz Sforzów (od 1450 roku). Największy rozkwit miasta przypada na szesnasty wiek.

Za wizytówkę Mediolanu uważa się gotycką katedrę Duomo z XIV-XV wieku, którą zdobią liczne, drobne wieżyczki. Po pokonaniu 158 stopni można ze szczytu budowli podziwiać panoramę miasta, a przy odrobinie szczęścia (sprzyjającej pogodzie) zobaczyć grzbiety alpejskie. Katedra Duomo to największa katedra na swiecie. Prace nad nią rwały aż pięć wieków.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *