Plac Navona z fontanną czterech rzek w Rzymie

Plac Navona
Plac Navona

Rzym to miasto bogate w atrakcyjne zabytki. Za najpiękniejsze barokowe założenie w mieście uważa się Plac Navona. Ozdobiony jest on trzema fontannami z siedemnastego wieku (między innymi Fontanna Czterech Rzek). Jednak najsłynniejszą z fontann jest di Trevi z XVIII wieku. Przedstawia ona rydwan Neptuna, który ciągnięty jest przez dwa trytony.


W największym parku miasta, który otacza Villa Borghese z 1613 roku, znajduje się Galeria Borghese. W niej to znajdują się obrazy wielkich mistrzów, takich jak: Carravagia, Tycjana oraz rzeźby Berniniego. Za jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście uznaje się Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi z XVIII wieku.

prowincja como wlochy

Bazylika św. Jana na Lateranie z czternastego wieku, która przebudowywano w siedemnastym i osiemnastym wieku to katedra diecezjalna biskupa Rzymu (papieża). W pobliżu niej znajdują się tak zwane Święte Schody z Jerozolimy, po których miał chodzić sam Jezus. W kościele Santa Maria In Cosmedin z VI wieku turyści mogą sprawdzić swoją prawdomówność poprzez włożenie swoich dłoni do tak zwanych Ust Prawdy.

Plac Navona mapa

plac navona mapa
plac navona mapa

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *