San Remo historia, mapa

San Remo historia
San Remo

San Remo to miasto północno-zachodniej części Włoch, znajdujące się w pobliżu granicy z Francja i Monako. Mówi się o nim, że to miasto-ogród. Jest ono ośrodkiem kulturalnym i turystycznym, głównym kurortem włoskiej Riwiery. San Remo to miasto uzdrowiskowe i kąpieliskowe. Zostało utworzone w X-XI wieku nam miejscu niewielkiej osady rybackiej.


San Remo w 1920 roku było miejscem, w którym zorganizowano jedną z konferencji pokojowych po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Obiektami godnymi do odwiedzenia w mieście jest między innymi: katedra San Siro powstała w XII-XIV wieku, kościół Madonna della Costa pochodzący z XVII-XVIII wieku oraz pozostałości dawnych fortyfikacji z XIII-XIV wieku.

Wielu Europejczyków kojarzy San Remo głównie dzięki organizowanemu w nim festiwalowi piosenki włoskiej oraz festiwalowi filmów autorskich. W dniach, w których odbywają się festiwale, San Remo tętni życiem kulturalnym. Przybywają wtedy do miasta znani artyści oraz turyści, a wśród nich – łowcy autografów.

San Remo mapa

san remo mapa
san remo mapa

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *