Neapol jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych włoskich miast, o bardzo specyficznej atmosferze. Założony jeszcze w VIII w. p.n.e., od wielu wieków uznawany jest za jedno z najważniejszych centrów historycznych i kulturalnych Europy — stamtąd też wywodzi się wiele prądów architektonicznych, artystycznych i filozoficznych, które miały wpływ na cały kontynent. Nie bez powodu UNESCO wpisało znaczną część miasta na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Można stworzyć pełną listę zabytków do obejrzenia, w tym liczne muzea (Museo Archeologico Nazionale z zabytkami z Pompejów, Museo di Capodimonte, Galleria Nazionale), średniowieczne zamki, zabytkowe kościoły, liczne katakumby, pałace i obowiązkowo Pompeje. Jednak urok tego miasta tkwi przede wszystkim w chaosie panującym na wąskich uliczkach i romantycznym klimacie. Bez dwóch zdań należy zobaczyć to miasto! Neapol jest także stolicą ulubionej na całym świecie potrawy — pizzy. To jak, skusisz się na kawałek?

informacja turystyczna mediolan

mediolan jak dojechać

Jak dojechać do Neapolu? Zasadniczo możemy dojechać do Neapolu autobusem, samochodem lub lecieć samolotem. Ze względu na konieczność licznych przesiadek, jak również spore koszty biletów, raczej nie zaleca się podróży pociągiem. Można też oczywiście lecieć samolotem bezpośrednio z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa, jednak trzeba liczyć się ze zróżnicowanymi cenami, w zależności od tego czy jest sezon turystyczny czy nie oraz tego z jak dużym wyprzedzeniem planujemy nasz wyjazd.

mediolan turystyczna

opole neapol

Jak najtaniej dojechać do Neapolu? Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będzie przejazd autobusem. W zależności od tego z którego miejsca w Polsce jedziesz, ceny biletów rozpoczynają się od 224 zł. Wielu przewoźników oferuje swoje usługi na tej trasie, w tym Trans-Europa, Agat, Eurolines Madeltrans, Sindbad Eurobus i inni.

Jak tanio dojechać do Neapolu?

Jak dojechać do Neapolu samochodem? Czas przejazdu z Warszawy to około 20 godzin i odległość do pokonania to ponad 2000 km. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielną podróż autem, najlepiej przekroczyć granicę w okolicach Wodzisławia Śląskiego, kierować się w stronę Ostrawy, Brna, Wiednia, Graz, Wenecji, Bolonii, Rzymu i Florencji, po czym ostatecznie wybrać kierunek Neapol.

informacja turystyczna włochy

Jak najtaniej dojechac do Neapolu? Oczywiście istnieje wiele sposobów na zmniejszenie naszego budżetu w podróży. Zdarzają się ciekawe promocje biletów lotniczych i nieraz można znaleźć bilet za przysłowiowe grosze, trzeba się jednak liczyć z tym, że często są to terminy poza długimi weekendami i w czasie poza sezonem, który niekoniecznie jest dobry na urlop. Jeżeli decydujemy się na przejazd samochodem, możemy spróbować dzielić koszty przejazdu z innymi, korzystając na przykład z usług Blablacar. Autobus zawsze pozostaje wygodną i tanią opcją dojazdu.

 

Miasta w Polsce, z których można dojechać autobusem do Neapolu: Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Rzeszów, Łódź, Kielce, Gdańsk, Puławy, Krasnystaw, Białystok, Tarnów, Opole, Zamość, Jarosław, Ostrowiec Świętokrzyski. Przejazdy możesz znaleźć na stronie https://busfor.pl

Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu
Jak dojechać do Neapolu z Opola — autobusem czy pociągiem?