Nie bez powodu Neapol pozostaje jednym z najbardziej znanych i romantycznych włoskich miast. Przez wiele wieków swojej intensywnej i burzliwej historii stał się jednym z bardziej wpływowych miast w Europie, gdzie powstawały nowe, rozmaite kierunki artystyczne, filozoficzne, polityczne i kulturowe. I choć kusi bogata historia i fakt, że znaczna część miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, to jednak można do tego miasta podejść też bardzo przyziemnie — czyż nie wspaniale byłoby zobaczyć Zatokę Neapolitańską, rozkoszując się smakiem prawdziwej, tradycyjnej pizzy i włoskiego wina? Przespacerować się po wąskich uliczkach i doświadczyć włoskiego bałaganu? Chyba odpowiedź jest tylko jedna!

Jak dojechać do Neapolu z Opole?

Istnieją trzy dobre sposoby dostania się z Opola do Neapolu — autobusem, samochodem lub samolotem. Ze względu na dużą ilość przesiadek, przejazd pociągiem wydaje się nie mieć większego sensu, skoro istnieją inne alternatywy.

Jak dojechać autobusem z Opole do Neapolu?

Odległość tych dwóch miast od siebie wynosi niecałe 1800 km. Jest to tanie rozwiązanie, ceny biletów zaczynają się już od 219 zł. Wśród przewoźników prywatnych możemy wskazać między innymi na Eurores, Eurolines Madeltrans i Agat. Autobusy kursują co kilka dni, o różnych porach dnia, czas przejazdu to około 1 doba. Możesz kupić bilet autobusowy z Opola do Neapolu na stronie internetowej Busfor.

Jak dojechać samochodem z Opole do Neapolu?

Jeżeli zdecydujesz się na jazdę samochodem z Opola do Neapolu, najlepiej będzie jeżeli przekroczysz granicę w okolicach Wodzisławia Śląskiego, wykorzystując trasę A1 i następnie skierujesz się w stronę Ostrawy, Brna, Wiednia, Graz, Wenecji, Bolonii, Rzymu i Florencji, po czym ostatecznie wybierzesz kierunek Neapol. Łączny czas przejazdu nie powinien zająć więcej niż 17-18 h.

mediolan informacja turystyczna

Jeżeli zdecydujesz się lecieć samolotem, najlepiej będzie jeżeli udasz się do Neapolu z lotniska Katowice Pyrzowice, skąd możesz lecieć bezpośrednio liniami lotniczymi WizzAir. Ceny biletów wahają się.

jak dojechać do neapolu

Oczywiście to, jaki środek transportu ostatecznie wybierzesz, zależy od kilku kwestii — tego, jaki charakter ma Twoja podróż, czy to wyjazd typowo turystyczny, czy biznesowy, co zamierzasz robić na miejscu, czy jedziesz sam, z rodziną, czy grupą znajomych, jak wiele bagażu planujesz i powinieneś zabrać itp. Z pewnością autobus jest tanim rozwiązaniem, ale jeżeli chcesz zmniejszyć koszty podróży samochodem i masz jeszcze wolne miejsce w aucie, zawsze możesz dzielić miejsce z kimś innym i odpowiednio podzielić budżet. Należy także wziąć pod uwagę to, że tak długi przejazd może być męczący dla kierowcy.  Czasami można także znaleźć tani lub bardzo tani bilet na samolot, ale należy liczyć się z ograniczeniami dotyczącymi bagażu. Przemyśl zatem dokładnie swoją podróż i swoje potrzeby, a na pewno znajdzie się odpowiedni sposób żeby dostać się do Neapolu.

Jak dojechać do Neapolu — autobusem czy pociągiem?
Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu