Jak najłatwiej dojechać ze stolicy Polski do Wiecznego Miasta? Który środek transportu jest najszybszy, a który pozwoli zaoszczędzić? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w poniższym artykule.

Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu samochodem?

Zasadniczo istnieją dwie najlepsze trasy, którymi można pokonać Warszawa Rzym odległość samochodem:

przez Czechy i Austrię: w PL kierując się na Łódź i Częstochowę, minąć Katowice obwodnicą, następnie Ostrawę, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Wenecję i za Florencją kierować się na Rzym — trasa ma ok. 1793 km i jej pokonanie powinno zająć łącznie około 19 godzin;

przez Niemcy i Austrię: za Łodzią kierować się na Wrocław, Drezno, Norymbergę, Monachium, Innsbruck, Trydent, Weronę, Bolonię i Florencję do Rzymu — odległość ok. 1989 km, jej pokonanie powinno zająć około 20 godzin.

 

Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu autobusem?

W zależności od dnia, dziennie jeździ od jednego do kilku bezpośrednich autobusów z Warszawy do Rzymu. Autobus Warszawa Rzym oferują tacy przewoźnicy jak Eurolines, Sindbad, Inter Bus Sindbad, Agat, Madeltrans, Trans-Europa, Eurores, Autokar Polska. Bilety Warszawa Rzym można bez problemu kupić przez internet, a ich ceny, w zależności od przewoźnika i od wyprzedzenia z jakim je kupujemy, mogą wahać się od ponad 200 do ponad 300 złotych. Czas przejazdu to około 27-29 godzin.

Ostatnio, oprócz oferowania wyłącznie przejazdów carpoolingowych, BlaBlaCar zaczął oferować bilety autobusowe . Polecamy zapoznać się z ich kompleksową ofertą.

Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu pociągiem?

Bezpośredni pociąg Warszawa Rzym niestety nie istnieje, jeśli zależy nam na oglądanu pięknych widoków podczas transportu koleją, to można tę trasę pokonać minimum z jedną przesiadką w Weronie, jeśli wyjedziemy z Warszawy Centralnej pociągiem EuroNight, ale w większości wypadków podróż będzie wymagać o wiele większej ilości przesiadek. Czas przejazdu może być wówczas minimalnie krótszy niż czas przejazdu autobusem, jednak jest o wiele bardziej skomplikowany pod względem logistyki i droższy, zatem nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

 

Jak najlepiej lecieć z Warszawy do Rzymu?

Ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa Rzym nie muszą być wysokie, mogą zaczynać się nawet od 90 złotych w jedną stronę, ale trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami za bagaż, które nieraz bywają znacznie wyższe niż cena samego “podstawowego” biletu. Na odcinku Warszawa-Rzym latają takie linie jak Ryanair, Wizzair, Alitalia, a czas przelotu na ogół waha się pomiędzy 2h15min a 2h40min.

Spośród wyżej wymienionych i opisanych środków transportu najtańszy i sprawdzony będzie autobus, jednak oczywiście wszystko zależy od celu naszej podróży oraz możliwości — inaczej się wyjeżdża na krótką podróż biznesową, a inaczej na wycieczkę.

Jak dojechać do Neapolu — autobusem czy pociągiem?
Jak dojechać do Neapolu z Opola — autobusem czy pociągiem?