Warto wybrać się na nabożeństwo w Katedrze świętego Januarego w dniach, kiedy krew przemienia się. Wprawdzie msza rozpoczyna się o godzinie dziewiątej, ale trzeba się na nią wybrać ze znacznym wyprzedzeniem, ponieważ już po siódmej można w ogóle nie wejść do świątyni.

Gdy drzwi katedry zostają otwarte, wszyscy ruszają szturmem, dochodzi do przepychanek, ponieważ każdy chce znaleźć się jak najbliżej ceremoniału, by móc jak najlepiej wszystko widzieć. Podczas procesji fiolka z zakrzepłą krwią niesiona jest wysoko w górze. Po 10 minutach relikwia zostaje wyjęta z etui i następuje obwieszczenie, czy krew zmieniła swój stan skupienia.

Całe nabożeństwo odbywa się w ożywionej atmosferze, ludzie często przepychają się, by zobaczyć cud na własne oczy. W uroczystości biorą udział dziennikarze i fotoreporterzy, którzy czasem zachowują się w sposób natarczywy. Nad bezpieczeństwem zebranych podczas mszy oraz nad porządkiem czuwa policja. Przez cały tydzień po cudzie w mieście panuje atmosfera radości i karnawału.

Jak dojechać do Neapolu — autobusem czy pociągiem?
Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu
Jak dojechać do Neapolu z Opola — autobusem czy pociągiem?