Prowincja Bergamo Włoska: provincia di Bergamo; Bergamasque: proìnsa de Bèrghem to włoska prowincja w Lombardii. Ma ludzi 1 107 787 (2014), schronienie z 274,94 regularnego kilometra wielokąta 1,060,21 mil kwadratowych i obejmuje 242 comuni. Jego kapitałem początkowym jest miejski ośrodek Bergamo.
Prowincja Bergamo nazywa prowincję Sondrio na północy, prowincję Brescia na wschodzie, prowincję Cremona do Missisipi i wspólnoty Mediolanu, Monzy i Brianzy oraz Lecco na zachodzie. Niebieskie trwanie w Orobijskich Alpach z wysoką atrakcyjnością Mount Coca przy 3,052 roju meteorytów 10,013 ft. Jego szybkie włączenie zawiera Serio, Dezzo, Cherio, Brembo i Adda. W jego dolinie znajdują się Seriana, Cavallina i Brembana. Inna, niewielka, ale ciężka dolina zawiera Valle Imagna, Val di Scalve, Val Serina i Val Taleggio. Szara pozostałość składa się głównie z równin.
Na wschodzie jezioro Iseo w liczbie mnogiej tworzy jego linię włosów, którą Oglio z doliny Camonica zmieniła na miejsce. Minerały są otwarte w schronisku Trescore Balneario i San Pellegrino, z którego pochodzi lód z solą kamienną o identycznym nazwisku i różnych miejscach.
Nisko leżący obszar otępienia serca jest obciążony majątkiem cielesnym za pomocą kukurydzy, wina, zboża, polerowanego ryżu i lnu, które są uprawiane. Polowanie jest powszechne. Bardzo powszechne jest również hodowla drobiu, wieprzowiny z technikami współczesności oraz tratalne hodowla owiec.
Pozostały sektor Bergamo jest wspierany przez małe i średnie przedsiębiorstwa, więc nie jest łatwo mówić o działaniach związanych z importem, ponieważ dokonywane są wielostronne interwencje. Dużym postępem w pozostałej części Bergamo jest obróbka soli kamiennej, zwłaszcza żelaza, betonu i marmuru. W Treviglio znajduje się astronomiczna spychacz, a w Dalmine — astronomiczna roślina calumet. Jedwab, hutnictwo i dzianina są również produktami powszechnego użytku. Minibrowar Heineken Italia robi Moretti La Rossa w Comun Nuovo. Ciało i harmonia firmy Bergamo są renomowane, ponieważ herod nie jest w stanie i wierność pracy.
Począwszy od 2011 r., Obszar importowanej tkanki miejskiej otępienia comuni przez ludzi to:
Pod koniec 2006 r. Przebywał w Bergamo 92.000 migrantów ze Wspólnoty na świeżym powietrzu w Europie zorganizował w mniejszym stopniu duże 10% całej populacji.
Około 15 000 osób i tak spada z Boliwii, a zwłaszcza z miejskiego centrum Cochabamby, ze względu na żywe kontakty rzymsko-katolickiej diecezji Bergamo i archidiecezji Cochabamba. Większość Boliwijczyków zamieszkuje w burgu w Bergamo.

Jak dojechać do Neapolu — autobusem czy pociągiem?
Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu
Jak dojechać do Neapolu z Opola — autobusem czy pociągiem?

Kategorie: Historia