Prowincja Como Włoska: Provincia di Como; Niemiecki: Provinz Como jest prowincją położoną w północnej Lombardii we Włoszech i nazywa szwajcarską amunicją Ticino i Grigioni na północy, włoską republiką Sondrio i Lecco na wschodzie, prowincją Mediolan do Missisipi i prowincją z Varese na Zachód. Miejskie centrum Como jest jego stolicą — różne astronomiczne miasta, w większym stopniu liczące 10 000 mieszkańców, to Cantù, Erba, Mariano Comense i Olgiate Comasco. Campione d’Italia również przebywa w tym miejscu i jest enklawą w szwajcarskim oddziale terytorialnym Ticino.

włosi kultura

Według stanu na 31 grudnia 2011 r., Podział administracyjny importu przez ludzi to:
Alpy Bergamo i oba elewacje elewacyjne są związanym stanem prowincji, a do najwyższego stopnia dużą lepkością lodu wodnego jest polarne jezioro Como. Como ma również renomowane pochodzenie, jest to gminne centrum Alessandro Volta, patentującego baterię elektryczną w 1800 roku.
Albavilla, Albese con Cassano, Alserio, Alzate Brianza, Anzano del Parco, Arosio, Brenna, Cabiate, Cantù, Canzo, Carimate, Carugo, Caslino d’Erba, Castelmarte, Cermenate, Cucciago, Erba, Eupilio, Figino Serenza, Fino Mornasco, Inverigo, Lambrugo, Longone al Segrino, Luisago, Lurago d’Erba, Mariano Comense, Merone, Monguzzo, Montorfano, Novedrate, Orsenigo, Ponte Lambro, Proserpio, Pusiano. Capiago Intimiano, Casnate con Bernate, Lipomo, Senna Comasco, Tavernerio.
Niektórzy niepełnosprawni włączają do Brianzy także te różne gminy, w których przebywał Como: Villa Guardia, Grandate, Montano Lucino, Cavallasca i Asso, Sormano, Caglio, Rezzago, Lasnigo, Magreglio, Civenna

Jak dojechać do Neapolu — autobusem czy pociągiem?
Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu
Jak dojechać do Neapolu z Opola — autobusem czy pociągiem?

Kategorie: Historia