Prowincja Lecco It. Provincia di Lecco jest prowincją w Lombardii we Włoszech. Jego kapitałem początkowym jest miejski ośrodek Lecco.
W dniu 1 stycznia 2001 r. Przebywał lud 311,245 na zbudowanym z 816 regularnych metronomu o wielkości 315 ² w 90 komunach.
Prowincja Lecco została ustanowiona przez Prezydenta Republiki dekretem nr 250 z dnia 6 marca 1992 r. Wybory do kooptacji pierwszego prezydenta prowincji Lecco były własnością 23 kwietnia 1995 r. (1. tura) i 7 maja 1995 r. spływ. Edykt pierwszego prezydenta Mario Anghileriego, zaangażowany 9 maja 1995 roku.
Prowincja Lecco znajduje się w niebieskich, podstawowych Włoszech. To północne i europejskie wybrzeże od Prowincji Como, na wschód i północ od Prowincji Sondrio, na wschodzie przez prowincję Bergamo oraz do Mississippi z Prowincją Monza i Brianza. Pobyt w Lecco ma schronienie w wysokości 814.58 regularnego kilometra wielokąta (314.51 ²), zarówno 600 regularnych kilometrów wielokątnych 230 ² mil ustawione w poprzek rzeki Adda, w Valsassina. Niewyczerpana nieruchomość znajduje się w Oggionese, Casatese i Meratese, z dodatkowym 16 regularnymi kilometrami o wielkości 6,2 mil kwadratowych do miasta Oliveto Lario, położonego na różnych bokach jeziora Como, w Vallassina, w obrębie Alpine Lecchese. 70% przebywających jest duże, a inne 30% jest pagórkowate. Wysoki atraktor to Mount Legnone w północnej części prowincji, 2 609 ma 8560 stóp wysokości; w sercu dramatycznego Grigne. Na zachodzie jest wgłębienie Monte Cornizzolo na 1240 określonych 4 070 ft i Monte Rai na 1,259 określonych 4,131 ft. Na wschód od przebywających jest Monte Serrada i Resegone di Lecco, 1875 wyspecyfikowanych 6152 stóp z charakterystyczną topografią z czerwonymi zębami piły. W centrum na południe znajduje się Monte Barro o wysokości 922 m npm w Parku Regionalnym Monte Barro.
Pozostali wcielili się w legionowe jeziora, z jeziorem Como i jeziorem Annone w podziale administracyjnym Garlate i Olginate. Na zachód podział administracyjny Rogeno, Bosisio Parini i Cesana Brianza omija jezioro Pusiano. Jest tu także mnóstwo rzek, z których importowany jest Adda rapid i Lambro, przez Costa Masnaga, Rogeno i Nibionno. Inne małe szybkie są Molgora, Bévéra, zobowiązany do Lambro, zmiana miejsca Pioverna w Valsassina i zmiana Varro lokalizacji w Val Varrone.
Airuno, Annone di Brianza, Barzago, Barzanò, Bosisio Parini, Brivio, Bulciago, Calco, Casatenovo, Cassago Brianza, Castello di Brianza, Cernusco Lombardone, Cesana Brianza, Civate, Colle Brianza, Costa Masnaga, Cremella, Dolzago, Ello, Galbiate, Garlate, Garbagnate Monastero, Imbersago, La Valletta Brianza, Lomagna, Merate, Missaglia, Molteno, Montevecchia, Monticello Brianza, Nibionno, Oggiono, Olgiate Molgora, Olginate, Osnago, Paderno d’Adda, Robbiate, Rogeno, Santa Maria Hoè, Sirone, Sirtori, Suello, Valgreghentino, Verderio, Viganò

Jak dojechać do Neapolu — autobusem czy pociągiem?
Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu
Jak dojechać do Neapolu z Opola — autobusem czy pociągiem?

Kategorie: Historia