Włochy to dla wielu przede wszystkim kraj pizzy i spaghetti. Jednak to również jedno z najciekawszych miejsc w Europie ze względu na liczne zabytki historyczne o najwyższej wartości artystycznej. Włochy dzięki skarbom Rzymu, Wenecji, Florencji oraz innych miast są szczególnie atrakcyjne dla turystów.

włochy kultura


Kraj ten należy do państw o najstarszych tradycjach turystycznych, ponieważ już w osiemnastym wieku był odwiedzany przez tysiące podróżników i badaczy. Obecnie szacuje się, że każdego roku Włochy odwiedza około 50-60 milionów turystów zagranicznych, głównie z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Austrii, USA, Wielkiej Brytanii.
Ulubione włoskie regiony turystów to obszary górskie – Dolomity w Alpach oraz Apeniny, a także wybrzeża – Adriatyku, Morza Jońskiego, Tyrreńskiego, Liguryjskiego. Natomiast do najczęściej odwiedzanych miast należą między innymi: Rzym, Mediolan, Wenecja, Florencja, Bolonia, Genua, Padwa, Piza, Siena, Werona. Rawenna, Neapol. Oferta Włoch jest wyjątkowo atrakcyjna również ze względu na największą w Europie bazę noclegową.

Jak dojechać do Neapolu — autobusem czy pociągiem?
Jak najlepiej dojechać z Warszawy do Rzymu
Jak dojechać do Neapolu z Opola — autobusem czy pociągiem?

Kategorie: Kultura